پارک جنگلی نور

در مسیر نور به محمود آباد و در میانه راه تابلویی وجود دارد که شما را به پارک جنگلی نور هدایت می کند، این چارک جنگلی بکر که به پارک سعیدی آشتیانی نیز نام گذاری شده است، دارای مساحت ۳۶۰۰ هکتار است که به عقیده کارشناسان بزرگترین پارک جنگلی طبیعی در خاورمیانه است. در کیلومتر ۵ جاده اصلی نور به محمودآباد ورودی غربی این پارک واقع شده است و سردری سنگی با پوشش چوبی، ویژگی آن است. یکی از دلایلی که مورد استقبال بسیاری از گردشگران شده، این است که به جاده ساحلی نور دسترسی مناسبی دارد و به شهرهای رستم رود، محمودآباد، نور و آمل نیز بسیار نزدیک است.

این پارک در سال ۱۳۵۱ و با تلاش حسین سعیدی آشتیانی که بنیانگذار پارک‌های جنگلی در ایران نیز می باشد، طراحی و ساخته شد. در ابتدا و به دلیل اینکه به رستم رود نزدیک بود تا چند سال با نام پارک جنگلی رستم رود شناخته می شد، بعد ها به نام پارک جنگلی نور و در نهایت به نام تایسیس کننده آن تغییر نام پیدا کرد. این پارک نیز از آخرین باقیمانده جنگل‌های جلگه‌ای در ایران می باشد و نزدیکی به دریا و چشم اندازهای زیبا از ویژگی های پارک جنگلی نور می باشد.

آسفالته بودن جاده های داخل این جنگل موجب می گردد تا علاوه بر سهولت پیدا کردن مسیر، شما از رانندگی در میان این درختان نیز لذت ببرید و به راحتی مسیر مورد نظر را طی کیند. پس می توانید حتی از درون ماشین خود طبیعت دوست داستنی پارک جنگلی نور را حس کنید و از میان درختان سر به فلک کشیده عبور کنید و از این چشم اندازها و مناظر بی نهایت لذت ببرید.

در پارک جنگلی نور امکاناتی برای گردشگران در نظر گرفته شده است که از این میان می توان به آلاچیق های متعدد، رستوران و قهوه خانه که برای برطرف کردن نیاز های مهمانانش است، تا تجربه متفاوتی را برای آنها خلق کند، علاوه بر این سرویس بهداشتی و مسجد نیز برای استفاده مسافران تعبیه شده است.

فاصله از هتل باران تا پارک جنگلی نور 10 کیلومتر ، مدت زمان 15 دقیقه

ممکن است این مطالب را هم بپسندید

نظر خودتان را بنویسید

اطلاعات تماس

تلفن واحد پذیرش : 011445375603

تلفن رستوران : 011445375603

تلفن مدیریت : 011445375603

آدرس ایمیل : support AT hotel-baran DOT com

آدرس

استان مازندران – ایزدشهر – خیابان گلسار 9 (خیابان پلاژ) – کوچه متل دریا – هتل ساحلی باران